Keresés

szerda, 10 június 2015 12:42

Sárkányhajóztunk…

2015. június 05-én, pénteken került sor a VII. Nagykanizsai Sárkányhajó Fesztivál általános- és középiskolai futamaira a Csónakázó-tónál. Az általános iskolák közül a Kőrösi iskola és Palin egységei versenyeztek,a középiskolák mindegyike képviseltette magát. Iskolánk csapata - Elitek (11/D) néven - a B. döntőben a 2., összesítésben a 6.  helyezést szerezte meg.
szerda, 27 május 2015 07:04

Cserhátisok a Magas-Tátrában

Írta:
Újabb állomásához érkezett négy ország partneriskoláinak közös projektje. Lengyelország és Olaszország után ezúttal szlovákiai (Turany) látogatáson vett részt április 19.-24. között 7diák és 3 tanár a Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Sándor Tagintézménye képviseletében. A projekt 2013- ban indult az EU által támogatott Comenius iskolai együttműködések alprogramja keretében.…
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megrendezésre került a Felmenő rendszerű Ifjúsági Katasztrófavédelmi verseny. Ennek budapesti fordulóját az FKI és több vele együttműködő szervezet közösen szervezte meg 2015. április 22.-én a Hajógyári-szigeten a Szekér Csárda előtti területen. A kellemes, napos tavaszi időjárás is hozzájárult ahhoz, hogy a versenyen mind a…
csütörtök, 30 április 2015 13:16

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A verseny országos eredményhirdetésére 2015.április 25-én, Budapesten, az ELTE TTK-n került sor. Iskolánkat két tanuló képviselte a 9. évfolyamosok kategóriájában. Mindketten a legjobb tíz közé kerültek: Török Milán (9/C) a 7., Weiner Dániel (9/C) a 8. helyen végzett. Felkészítőjük Tóthné Piriti Zsuzsanna és Egerváriné Papp Eleonóra. Gratulálunk a versenyzőknek és…
2015. április 24-25-én megrendezésre került Győrben a XV. Országos mikrovezérlő - alkalmazói szakmai tanulmányi verseny.Elektrós tanulóink közül a versenyen Pál Marcell (13C) 6., Mód László (14C) 8. helyezést ért el.Gratulálunk!
Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának védnökségével meghírdetett Országos Elektronikai Konstrukciós Verseny döntőjébe jutott Pál Marcell elektronikai technikus (13C osztályos) tanulónk. Gratulálunk!
A National Instrument az idén is meghírdette a "VISUAL Thinking - LabVIEW programozó verseny középiskolásoknak" elnevezésű versenyét. Az idei megmérettetésen 158 csapat indult. Elektrósaink ismét sikeresen vették az akadályokat az első, majd a második forduló során és bejutottak az országos döntőbe. Gratulálunk a csapatnak!
hétfő, 13 április 2015 07:37

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny

A Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen is szép cserhátis siker született: Török Milán és Weiner Dániel (9/C) hivatalos az országos díjátadóra, az első 15 hely valamelyikén végeztek. Versenyzőknek és felkészítőiknek egyaránt gratulálunk! Felkészítőik: Tóthné Piriti Zsuzsanna és Egerváriné Papp Eleonóra.
Csütörtökön iskolánkban megrendezésre került a járási katasztrófavédelmi ifjúsági verseny. A feladatok szerteágazók, ugyanakkor gyakorlatorientáltak, a fiatalok többek közt belekóstolnak az árvízi védekezésbe, az elsősegélynyújtásba, a tűzoltási feladatokba, de például a szelektív hulladékgyűjtés is külön témakör a verseny során. A versenyt az általános iskolások kategóriájában a Péterfy-iskola csapata, míg a középiskolások…
A BME Mobil Innovációs Központ 2015-re meghirdette az 1app elnevezésű alkalmazásfejlesztő versenyt. A megmérettetés egy fordulóból állt, egy – a versenykiírásnak mindenben megfelelő – Androidos alkalmazást kellett a csapatoknak elkészítenie a szükséges dokumentációkkal együtt valamelyik elterjedt mobil platformra (Android, Windows Phone, iOS). A kiértékelés szigorú szakmai szempontok alapján történt. Iskolánk…
szerda, 08 április 2015 07:33

Vetélkedő a víz világnapján

Hagyományos rendezvényre került sor 2015. március 25-én délelőtt a Zsigmondy székhelyintézmény Hunyadi utcai tornatermében. A városi középiskolák 5 fős csapatai mérték össze tudásukat, s még inkább ügyességüket, kreativításukat.13 könnyebb-nehezebb feladat megoldását értékelte a neves szakmai zsűri, a vetélkedés közel három órán keresztül zajlott. A Cserháti iskolát képviselő csapat - szoros…
szerda, 01 április 2015 08:23

SzÉTV Verseny

A Szakmacsoportos szakmai előkészítő Érettségi Tantárgyak Versenyének döntőjébe négy  gépész tanulónk jutott be: Molnár Balázs 12.A, Kozári Tibor 12.A, Gál Dániel 12.A, Völgyesi Áron 12.B Hajrá fiúk, így tovább!
1. oldal / 3