Keresés

péntek, 04 december 2015 11:38

Az őskorban jártunk…

osember5Kalandos időutazáson vett részt iskolánk 9/A osztálya a Thúry György Múzeumban. A múzeum ősember- kiállításához kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozást Tugya Beáta archeológus, a múzeum munkatársa vezette. Érdekes, vetítéssel megfűszerezett előadása végigkalauzolta a diákjainkat a mai ember ősének törzsfejlődésén,annak egyes állomásain. Megismerkedtek a gyerekek a magyar vonatkozású leletek megtalálásának körülményeivel, jelentőségükkel is. A kiállított, gazdag leletanyag sok új, értékes információval gyarapította afiúk tudását. Beáta minden kérdésre válaszolt, sőt játékos feladatokkal mélyítette el a tanultakat. Akinek kedve volt, magára ölthette az ősember öltözékét, így jó hangulatú fotózás zárta le a programot.

osember2 osember3
osember4 osember