Értesítés a 2020/21-es tanévre sport ágazatra (0091 kód) jelentkezett tanulóknak.

A 2020. március 23., illetve március 30-ára meghirdetett kötelező fizikai alkalmassági felmérés a járványügyi helyzetre való tekintettel elmarad. Ez a felvételi eljárás folyamatát és a sportosztály szeptemberi indulását nem befolyásolja. A tanulót a felvételi eljárásban ez hátrányosan nem érinti.

Megértésüket köszönjük!

Iskolai beiratkozás

beiratkozasTisztelt Szülők!

A idei tanévben az iskolai beiratkozás (a kiküldött tájékoztatóban ismertetett módon) a KRÉTA e-ÜGYINTÉZÉS segítségével online módon történik.

A részletekért kérjük kattintson ide!

webre thPROGRAMJAINK   

 

Ügyesen szerelsz? - összeszerelési párbaj fiatalok számára. Két-két résztvevő párbaja egy szerelési feladatban. Szakgimnáziumi diákjaink által elkészített autómodellt kell összeállítani szerelési útmutató (összeállítási rajz) alapján a helyszínen. - Azonos időben két pár vetélkedhet egyszerre. interaktív Gépészet
CNC bemutató - technikus diákjaink által programozott gépen. Oktató CNC esztergapadon sakk-figurák készítése. Az eszterga programozását a helyszínen végzik technikus diákok a megfelelő biztonsági, balesetvédelmi előírások betartása mellett. A készült figurák elvihetők. bemutató Gépészet 
Hogyan múködik egy modern autó? - a hibridhajtás bemutatása. A belső égésű (benzin- vagy dízel-) motorral és villanymotorral egyaránt felszerelt járműveket nevezzük hibrid hajtásúnak. Ezzel a technológiával ismerkedhetnek meg az érdeklődők egy kiselőadás és egy modell segítségével.  bemutató Közlekedésgépész
Mi lehet ez? - autómotorok és - alkatrészek szerkezetének bemutatása. Három különböző típusú autómotor megismertetése, bizonyos alkatrészek kiszerelése a motorból, azok funkcióinak és pontos nevének megismertetése. Az alkatrészek javítási lehetőségeiről is szó esik a szerelés közben.  interaktív Közlekedésgépész
Jól van felszerelve a kerékpárod? - Mit írnak elő a szabályok? A kiállított kerékpár átvizsgálása után annak megállapítása, hogy a forgalomban közlekedhetünk-e vele, illetve műszaki szempontból biztonságos-e a közlekedési eszközünk? Fontos, hogy a beállítási lehetőségeket is vegye figyelembe a látogató a feladat megoldásakor. szakmakipróbáló  Közlekedésgépész
Játsszunk együtt! - Fejlesztő, szórakoztató tevékenységformák kicsiknek és nagyoknak. Kreatív foglalkozás, mely során az óvodástól a felnőttig mindenki találhat magának megfelelőt: hajtogatás, filigrán készítése, ragasztás, rajzolás, stb. A feladatok egy része a közelgő húsvézhoz is kapcsolódik. interaktív Pedagógia 
Próbáld ki magad! - tesztek és rejtvények.     
Tesztek segítségével az érdeklődők választ kapnak arra, hogy ismerik-e önmagukat, jól látják-e a színeket. Egyben rejtvények segítségével lexikális tudásukat is tesztelhetik és bővíthetik az érdeklődők.      interaktív Pedagógia 
Mozgás Cseri módra - diákjaink sportbemutatója a színpadon. Szakgimnáziumi diákok sportbemutatója. Közös mozgásforma, melyet kimondottan a program alkalmából tanultak be. Bár ők még nem sport tagozatosok, azért jól példázzák, milyen szintre lehet eljutni megfelelő edzéssel és hozzáállással. bemutató  Sport 
Kommunikációs hálózat építése, működtetése és használata. Az érdeklődők az előkészített eszközök felhasználásával vezeték nélküli és vezetékes távközlési hálózatot építenek, amelyre saját mobileszközökkel is csatlakozhatnak. Az erre a célra írt szoftverek is kipróbálhatóak.   interaktív Távközlés
Működik! - Te is tudsz programot írni.       Programozzunk smile-t, villogtassunk ledet mikrobit segítségével. Az érdeklődők segítséggel programot írnak, melynek eredményeképpen a kis robot figurát rajzol, villog, esetleg mozog. A programozás legelemibb alapjait használjuk fel a feladat megoldása során.  interaktív  Távközlés
Lézershow - próbáld ki, mit tudsz rajzolni lézerrel. Két potenciométerrel szabályozott és mikrovezérlővel vezérelt motorok segítségével, egyben tükrök felhasználásával ábrák rajzolása. A potencióméterek szabályozását a látogatók végzik, így az ő "munkájukon" múlik a látvány.  interaktív Villamosipar és elektronika
Forraszd meg! - tudod használni a pákát?     Egy led-lámpa felhasználásával áramkör készítése egy megfelelően előkészített panelon. A forrasztás sikerességét a helyszínen ellenőrizheti minden felhasználó - nem a szokásos módon, de ez legyen meglepetés mindenki számára. szakmakipróbáló Villamosipar és elektronika 
Jók a reflexeid? - Nálunk megnézheted, s megtudod hogyan vizsgálható. Azonnali reflexvizsgálat PLC   segítségével. Bárki   kipróbálhatja; s közben   megismerkedhet a felhasznált   eszköz technikai hátterével   is, megtudhatja mi az a PLC, mire használják a bemutatón kívül. interaktív Villamosipar és elektronika
Futófény puzzle - Rakd ki és csodáld meg az eredményt. Egy olyan puzzle, amelynek kirakásához a fizikában tanult, illetve a hétköznapi életben ellesett ismeretek felhasználásával egy áramkört lehet összeállítani. Ha jól sikerül, egy futófény indul el. szakmakipróbáló Villamosipar és elektronika 
Csináljunk villámot Tesla-tekercs segítségével. Fénykard-játék és villámlás: Az iskolában készített Tesla-tekerccsel és fénycsővel (fénykard) tapasztalhatják meg az érdeklődők az elektromosság csodáit. A kísérletek során a balesetvédelem, az áram veszélyeinek tudatosítása különös hangsúlyt kap.  interaktív  Villamosipar és elektronika 
Tudsz hangszer nélkül zenélni? - légorgona.    Interaktív bemutató a kapacitás változásán alapuló elektronikai eszköz segítségével. Egészen sajátos "dallamok" születnek az érdeklődők közreműködésével az eszköz használata során.        interaktív  Villamosipar és elektronika 

Eseménynaptár

Június 2020
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Csengetési rend

csengetesi rend

"Cserháti Iskoláért" Alapítvány
adószáma: 18658323-1-20

alapitvanyCserháti idegen nyelvi alapítvány
adószáma: 19274975-1-20

tamogatoink th

tamop 2 2 5 b

Tehergépkocsi-vezető képzés órarendje: ÓRAREND

Autóbuszvezető képzés órarendje: ÓRAREND