kedd, 11 október 2011 16:40

Projektzáró a Cseriben - Diagnose Challenge

Határokat átszelő kétéves együttműködés ért véget 2011 májusában iskolánkban.

A Diagnose Challenge című projekt cseh-német-magyar partnerek részvételével indult 2009-ben, melyet előkészítő látogatások sora előzött meg a csehországi Jihlavában, a németországi Weinheimben és a magyarországi Nagykanizsán. A partnerek megállapodtak abban, hogy a projekt témája szakmai lesz, az autodiagnosztika kihívásaira próbálnak válaszolni egy verseny keretében. A résztvevő országok tanárai, diákjai kölcsönös látogatásokon vettek részt egymás országaiban, ahol nemcsak szakmai, de kulturális, szórakoztató programokra is sor került.

A projekt záróakkordjaként díjkiosztó gálavacsorára került sor a Cseriben. A gálán képviseltette magát mindhárom partner - Hans Freudenberg Schule, Stredni Skola Automobilní, Cserhátis Sándor SZKI - Dénes Sándor, városunk alpolgármestere, Gelencsér Tibor, a művelődési osztály külkapcsolatokért felelős munkatársa, Mérksz Andor, a Kanizsa TISZK ügyvezető igazgatója, valamint az iskola vezetése. Az est legünnepélyesebb pillanata a díjátadó volt. Rolf Sauerbier, a projekt vezető-koordinátora értékelte a versenyt, és átadta az első helyezettnek járó kupát, melyet a cseh partner érdemelt ki. A projekt termékeként egy prospektus is készült, melyben a program állomásait, találkozóit örökítettük meg. A Cserháti csapata házigazdaként ajándékkal kedveskedett a vendégeknek. Mindhárom ország részére fotóalbum készült, mellyel az emlékek ápolása a cél. A résztvevők a jó kapcsolatok ápolására törekszenek, és az együttműködés folytatásában állapodtak meg.

A gálát műsor színesítette, mely fogadással zárult.